České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Pro příjem železa v těhotenství, těhotné ženy

 

v průběhu těhotenství, které by mohly nastat, anémie, někdy označované jako „těhotenské chudokrevnosti“. Proč se stát náchylné k chudokrevnosti a těhotenství. Pojďme se podívat na mechanismu dochází k anémii v průběhu těhotenství.

Těhotná žena je anemický snadno zdůvodnit

anémie Existuje několik typů podle rozdílu příčiny, většina z anémie, ke které dochází v průběhu těhotenství, „anémie z nedostatku železa in „to je označována jako“ těhotnou chudokrevnosti“. Nedostatek železa anémie, jak již název napovídá, je anémie způsobená železa je nedostatečná.

železo je hlavní složkou hemoglobinu v červených krvinkách. Tento hemoglobin je, že je role, která přenáší kyslík po celém těle. K dispozici je vždy 3 ~ 4 g železa v těle je 60 až 70% se bere v hemoglobinu, má zbytek je uložen v játrech, kostní dřeni, slezině (slezina).

Tato uložená (ukládání železa) se uvolní a železa je nedostatečná, aby se stal zdrojem hemoglobinu, ale také zdá, mohou se tyto příznaky anémie vyčerpány. Snižuje hladinu hemoglobinu nedostatkem železa, jsem kyslík do celého těla se nešíří. Jako výsledek, nebo způsobit apatie a únavy snadnost, bušení srdce a dušnost, aby se aktivně snaží kompenzovat nedostatek kyslíku, bude nebo jít, jako je závrať.

v průběhu těhotenství jsou přednostně přepravovat železo pro plod. Zejména zvyšuje množství krve v rámci přípravy na dodávku v pozdní fázi těhotenství na množství hemoglobinu nezvyšuje, je pravděpodobné, že se vyskytují v krvi tenčí anémie. Že 30 až 40% těhotných žen je nedostatek železa chudokrevnost je také Údaje z průzkumu. Těžká anémie, je třeba dbát nebo způsobit relaxační krvácení krvácení placenty loupání část nezastaví v době narození, odporová síla matky je někdy náchylná k puerperální horečka (puerperální horečka) poklesem.

Kromě toho, velká věc, pokud nebo pokles způsobuje chudokrevnost během těhotenství. A to stane se více těžká anémie a nedostatek kyslíku, který bude odeslán na plod vliv na růst, může se stát nezralé děti a křehké děti. Doba dodání, má tendenci být slabý práce se týká také o nežádoucích účincích na plod v důsledku dystokie.

příjem způsob
železa, aby se zabránilo anémie u těhotných žen

o 60% japonských dospělých žen bylo řečeno, že v případném nedostatku železa stavu. Je nutné jíst hodně železa od obvyklých, a když otěhotníte, musíte si užít značný agresivní příjem, protože pro růst plodu je zapotřebí mnoho železa. Železo potřebné po dobu 1 dne je 20 mg, 1,7 krát těhotné ve srovnání s 12 mg těhotných. Vědomě začleňme potraviny bohaté na železo do jídla.

● potraviny
obsahuje mnoho železa

· prase páka 100 g & hellip; železa asi 13 mg

· kuřecí játra 100 g & hellip; železa asi 9 mg

· hovězí jaterní 100 g & hellip; železa asi 4 mg

· sušených mořských řas 100g & hellip; železa asi 6,2 mg

· škeble (vařené, konzervované) 100 g & hellip; železo o 37.8mg

· nepravý, studenti 100g & hellip; železo o 1.9mg

· japonská hořčice špenát (vařená) 100 g & hellip; železo o 2.1mg

· ganmodoki 100g & hellip; železo asi 3,6 mg

· natto 100g & hellip; železo asi 3,3 mg

· bavlna tofu 100 g & hellip; železo asi 0,9 mg

· edamame (vařená) 100 g & hellip; železo asi 2,5 mg

absorpce železa je a dalších živin nižší než asi 23% živočišné produkty, jako jsou páky, jako jsou zelené a žluté zeleniny a hijiki je asi 5 procent. Nicméně, to je nahoru míra absorpce železa je a vzít spolu s vitamínem C a proteinu v případě potravin rostlinného původu.

The těžkou anémií nezlepší s

stravě být léčeny orálním podání železa anémie je předepsána někdy ústní lék ze železa. V té době, nápoj, který obsahuje tanin, jako je káva, čaj a zelený čaj, aby se zabránilo vstřebávání železa, Snažte se vyhnout, je zhruba jednu hodinu před a po podání.

Poznámka
nadměrného příjmu železa

železo je zřídka stane nadměrná vzhledem k rychlosti absorpce nízká, ale je zde riziko, že způsobují jaterní dysfunkce i nadále přijímat ve velkých množstvích, například v doplňcích , Pojďme omezit horní hranici na 40 mg denně.

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena