České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Jaká je doba inkubace chřipky? Co chcete věnovat pozornost ve vašem každodenním životě

 

Každý rok, chřipka převládající v zimě neprokazuje okamžitě příznaky infikovaných lidí. Chřipka se liší od bakterií, protože v lidském těle roste několik dní. V tomto článku vysvětlíme mechanismus proliferace viru chřipky, způsob infekce, preventivní metodu.

Co je inkubační doba chřipky

Virus chřipky není okamžitě symptomatický, protože je infikován člověkem. Bude zahájen po určité době nečinnosti. Podívejme se, co se děje během této inkubační doby.

Virální pohyb

Chřipka se náhle rozvíjí po inkubační době viru a nakonec se uklidní. Je pravděpodobné, že zemře, pokud je teplota a vlhkost latentního cíle vysoká.

Období až do nástupu

Když jsou nakaženi virem chřipky, symptomy se obecně objevují po latentní době 24 hodin až 48 hodin. Infekce během období latence

Doba infekce lidí kolem chřipky, včetně inkubační doby, je doba, během níž virus proliferuje. Virus roste v latentních orgánech a jiných orgánech. V důsledku toho mohou být lidé nakaženi dříve, než se objeví příznaky chřipky. Dokonce i v případě, že se symptomy zlepší, dojde k infekci, pokud virus stále zůstává. Virus infikuje z člověka na člověka prostřednictvím kýchání, kašle, slizničního kontaktu a znovu se opakuje v těle infikované osoby.

Co byste měli být opatrní, když máte podezření na infekci

​​Chřipka je známá jako hlavní infekční cesta pro infekci kvapkat a infekci kontaktů. Je to infekce kvapky, že osoba, která má virus v těle, infikuje jinou osobu, která ji inhalovala v kašli nebo kýchání viru z těla. Také je to kontaktní infekce, že osoba, která má virus, se dotýká něčeho a pak se dotýká jiné osoby, která ji napadá. Následují některé věci, které je třeba mít na paměti, když je chřipka v módě:

Pozornost na tyto příznaky

Chřipka se obvykle náhle vyvine z vysoké teploty nad 38 ° C. Navíc je běžné doprovázet příznaky celého těla, jako jsou zimnice, zimnice celého těla, bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů a také horečka. Dále často doprovází příznaky nosních příznaků, jako je bolest v krku a rýma, od nosu po krk a respirační příznaky, jako je kašel. Pokud se objeví takové příznaky, nezapomeňte nosit masku, abyste zabránili šíření infekce, jdeme okamžitě do nemocnice.

Ruční praní a kloktadlo

Ruční praní a kloktadlo jsou dobře známé pro prevenci chřipky. Oba mytí rukou a kloktadlo, aktivně děláme, když jdete domů, před a po vaření, před jídlem.

Větrání -

Lidé mohou kýchat nebo kašlat a mohou dojít k virům ve vzduchu. Protože existuje možnost, že virus může existovat ve vzduchu v domě, vyměňme si pravidelný vzduch.

Teplota a vlhkost prostředí

Chřipka je častěji umírá za vysokých teplot a vlhkých podmínek. Udržujte teplotu v místnosti co nejvyšší a zvedněte vlhkost zvlhčovačem nebo podobně.

Výživa

Chřipka je údajně obzvláště náchylná k infekci, zvláště když klesá fyzická síla nebo klesá imunita. Zajištění dostatečné výživy je důležité pro udržení fyzické síly. Vezměme si protein a různé vitamíny pozitivně.

Spící

Spánek je také důležitý pro získání fyzické síly a posílení imunity. Pojďme dostat spát co nejvíce.

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena