České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Ženy kuřáků vysoké riziko rakoviny tlustého střeva než u mužů

 
kuřaček kolorektální karcinom rizikových vysokou
Norsko výzkum
Oddělení gastroenterologie dospělé ženy břicha kouření rakovina než muži

​​zdraví při kouření riziko ukázal, jeden za druhým, byly popsány výsledky výzkumu a vliv než silných mužů, a to zejména u žen. Za těchto okolností, Ranjan Parajuli a jeho kolegové z norské University of Tromso regionálních zdravotnických odděleních, ženských kuřáků a riziko vzniku kolorektálního karcinomu (rakovina tlustého střeva), než muži vysoké, americký lékařský časopis „Cancer Epidemiology biomarkery & prevence „může vydat (2013; 22: 862-871) byla hlášena. Více žen, jako je například velký trvání kouření nebo počtu vykouřených cigaret je toto riziko zvýšilo.

nárůst 19% oproti nárůstu o 8% u mužů

v předchozí studii, ženy, které kouří oproti kuřáků, onemocnění srdce a trávicí soustavy nevyléčitelnou nemocí, časté močení bylo hlášeno na riziku nákazy, jako je zvyšování inkontinence moči (souvisejícím článku, příbuzný článek 2, vztahující se článek 3).

Parajuli a jeho kolegové, zaměřit 600.000 2242 mužů a žen 19 až 67-letý zapsána v norském národní registrační systém z roku 1972 do roku 2003, to bylo následováno do roku 2007.

v průměru 3,998 lidí za posledních 14 let (z toho 46% žen) ze vzniku rakoviny tlustého střeva. Jako výsledek analýzy, ve srovnání s lidmi, kteří nikdy uzené, kuřáků nebo rakoviny tlustého střeva zvýšené riziko výskytu osob, které tam byly kouření, a 19% u žen proti 8% mužů, byly vyšší.

Kouření počáteční věk je brzy, počet vykouřených cigaret za den, trvání kouření, index kouření (balení let = Co box, kdyby pokračoval sát let cigaret denně) Zvýšené riziko, tím větší je žena, zejména proximální tlustého střeva (část v blízkosti tenkého střeva z řad tlustého střeva. především vzestupného tračníku) riziko Gagan je to, že více než 40% ve srovnání s osobou nikdy uzený ukázal.
(Editorial)

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena