České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

V e-learningu pomocí karikaturu na jednu pětinu deprese - University of Tokyo v

 
kresleném e-learning, který byl použit na jednu pětinu deprese - University of Tokyo
prevence deprese na pracovišti je možné při nízkých nákladech
psychosomatická medicína psychiatrie dospělých srdce a prevence nervové deprese

University of Tokyo Graduate School of medicíny Kenhito Kawakami a jeho kolegové vyvinuli e-learning naučit kognitivně behaviorální terapie, aby se zabránilo účinky deprese v karikatuře je známo, hlásil, že studenti byli výskyt deprese zaměstnanců IT společnosti byl snížen o faktor pět minut. Že prevence deprese v práci, se očekává, že nabízet najednou mnoho zaměstnanců při nízkých nákladech. Zvýšení

doba potřebná jednou po dobu 30 minut

duševními poruchami, jako jsou deprese pracovníků (poruchy duševního zdraví), je hlavním problémem moderní společnosti. Ačkoliv podpora pro reakci konzultace a návratu do práce duševních poruch žalovat zaměstnance probíhá v posledních letech došlo k rostoucí zájem o její prevence na (prevence).

(jeden z psychoterapie), kognitivně-behaviorální terapie z face-to-face a obyvatelstvo bylo hlášeno snížení rizika deprese o 30% za předpokladu, na počtu zaměstnanců za drahé je obtížné. Metody, které mohou být snadno poskytované při nízkých nákladech byl požadoval.

Takže Kawakami profesora a téže rodiny Kotaro Imamura speciálně jmenován výzkumný pracovník, který byl vypracován celkem 6 krát internetového kognitivní terapie behaviorální (ICBT) e-learning program, který poskytuje způsob zvládání stresu na základě kognitivně behaviorální terapie v karikatuře bylo to. Skládá se z domácích úkolů a jedné přednášky každý týden, jednou učení je asi 30 minut, včetně domácích úkolů.

V průzkumu 2
762 zaměstnanců firmy

Výzkum, aby e-learning na 381, kteří byli náhodně vybraného mezi IT firmami dvě roty zaměstnance je sledování vyzval bylo. 12-měsíční follow-up jako výsledek, studenti byli pracovníci, pracovníci (381 lidé, studenti po dobu studia) nezúčastnil výskyt poklesem o 1 rok deprese, ve srovnání s 1 z 5 minut. Možnost e-learning je efektivní deprese brání pracovníkům je, že to bylo poprvé, co je uvedeno.

V budoucnu, s cílem zlepšit současný e-learning, je nastaven na pokračovat s výzkumem o vlivu pozitivního duševního zdraví a produktivitu pracovníků. Výsledky této studie, která je zveřejněna v časopise British Medical Journal, vydaný 7.ledna, „Psychological Medicine“ (elektronická verze).
(Editorial)

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena