České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Diabetes je spojeno s kognitivní poruchou v (2009.2.5 příspěvků)

 
choroba odvětvími News /diabetes /diabetes souvisí s kognitivní poruchou (2009.2.5 me)

pacienti s diabetem dospělých, jedním z mentálních funkcí redukuje zrychlení některých výkonných funkcí (executive funkce), je možné, že rychlost myšlení se stává pomalu, odhalený v kanadské studii.

University of Alberta (Edmonton) Roger Dixon a jeho kolegové z katedry psychologie profesor, třídění analýzy provedené studii údajů výzkumu ve velkém měřítku Victoria longitudinální studie sledovat známky stárnutí v každé tři roky (VLS). U diabetických studie porovnávala nediabetiků 424 případů a diabetiků dospělých 41 pouzdra.

Výsledkem je, že u zdravých dospělých ve srovnání s pacienty s diabetem, bylo zjištěno, že významně vyhrát ve výkonnosti ve výkonu a rychlosti, a pět z testu ve čtyřech neuropsychologických testů inteligence odpovědnosti , Epizodické paměti a sémantická paměť, plynulost řeči, nebyl zjištěn žádný rozdíl v reakčním čase a kognitivní rychlosti. Po očištění o věku také žádný vliv na tento rozdíl, úbytku kognitivních funkcí v důsledku působení diabetu se objeví brzy, bylo navrženo, aby se stabilně zůstalo.

Dixon řekl: „Schopnost výkon a rychlost se stala hlavním faktorem struktura zdraví kognitivní (poznávací zdraví). Nicméně bude provedeno v rané fázi řádného řízení, kompenzaci tohoto funkčního poklesu metoda existuje několik „a poukázal na to v tiskové zprávě. Vzhledem k tomu, diabetes typu 2 se zvyšuje ve všech generací, a že je třeba přezkoumat stav kognitivní v rámci veřejného zdraví. Studie, medical journal "Neuropsychology (psycho)" byl publikován v lednovém čísle.

Předchozí studie, diabetes bylo zdůrazněno, že je spojován s neurodegenerativních chorob, jako je Alzheimerova choroba, časné mírné kognitivní poruchy snížené rychlosti a schopnosti výkonu, závažná kognitivní budoucnosti pravděpodobně předchůdce selhání byla také poukázal. Podle

Americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), u pacientů s diagnózou diabetes novými za posledních 10 let zdvojnásobil, v roce 2005 - 100 lidí v 07 letech jeden člověk je nový diabetes nástup měl být odhadnuta. .. (HealthDay News 1.září)

http://www.healthday.com/Article.asp?AID=622826 Copyright (C) 2009 ScoutNews, LLC Všechna práva vyhrazena
podíl:
klikněte
(otevře se v novém okně) Podělte se na Twitteru klikněte sdílet
Facebook (otevře se v novém okně) Sdílet na Google+ kliknutím
(nové okno otevřít vás)
v

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena