České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

V srpkovitou rys, který snižuje přesnost hodnot HbA1c

 


přesnost HbA1c hodnota klesá v nemoci sektor Novinky /diabetu /Srpkovitá je

černé srpu Jo buňka znak (srpkovitá zvláštnost, SCT) možnost měření HbA1c může být nepřesné osobně bylo oznámeno, v nové studii. Diagnostická kritéria American Diabetes Association (ADA), který definuje hodnotu HbA1c 5,7% nebo více a prediabetes nebo diabetes. Nicméně, v této studii je případ, kdy černé s SCT, že HbA1c hodnoty, které se očekává, že 6% od hodnot glukózy v krvi jiných metod měření ukázala pouze 5,7%.

„O vlivu hodnoty HbA1c důvodu rasy nebo SCT, v případě, že lékař vědět, chci, abyste zůstat v .HbA1c hodnota neodpovídá druhé měření cukru v krvi, SCT stala příčinou a je zde možnost, že“(není k účasti v této studii) Tamara Darsow Mr. z ADA říká.

Test HbA1c, který červených krvinek v posledních dvou až tří měsíců ke stanovení procenta (%) byla zcukernatění. Zcukřovacího týká červených krevních buněk vázaných na cukr, jsou způsobeny, aby se stal hyperglykemické. Podle

US kardiopulmonární Blood Institute (NHLBI), srp příznaky buněk (buněčná srpkovitou, SCD) je genetická porucha, která hemoglobin obsažený v erytrocytech je mutován, červené krvinky namísto běžného tvaru disku Deformuje se jako srp. Životnost červených krvinek je obvykle 90-120 dní, v případě, že se stane SCD 10-20 dní.

Tento SCD je vyvíjen v případě, který zdědí mutovaný gen od obou rodičů, SCT Pokud zdědil mutovaný gen pouze od jednoho z rodičů. Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), SCT je obvykle příznaky, které nejsou uvedeny.

má SCT je asi 10% černochů ve Spojených státech, že lidé s SCT i ve Středomoří a zeměmi Středního východu může být viděn. USA se zaměřuje na černochy v Brown University School of Public Health této doby Marie Lacy et al dne (Rhode Island) šel výzkum, asi 1600 a Jackson Heart Study, kteří se zúčastnili cardia (ischemická choroba srdeční nástupu studii u mladých dospělých) Analyzovali jsme asi 3 000 zúčastněných údajů.

v 52-letého průměrným věkem účastníků, se měří buď HbA1c hodnotu a skupinu hladiny glukózy v krvi při hladovění, ve skupině kardie byla také měřena údaje o hodnotě 2 hodiny po podání glukózy. Když se na základě hodnoty HbA1c byl diagnostikován diabetes, je podíl, který je určen prediabetes je, vzhledem k tomu, že byla 29% ve skupině s SCT, velký rozdíl mezi 49% a obě skupiny ve skupině bez SCT Bylo potvrzeno.

.HbA1c hodnoty HbA1c byly podstatně nižší, než ti, kteří nemají osoby s „SCT je ovlivněna hladinou cukru v krvi, ale s .SCT který je také ovlivněna věkem červených krvinek a „je toho názoru, že vliv, že krátká životnost červených krvinek u člověka, on byl popsán.

US Montefiore Medical Center (New York City) Joel Zonszein Mr. klinické diabetes délka centrum, anémie z nedostatku železa a selhání ledvin, zatímco poukázal na to, že také ovlivnit hodnotu HbA1c, jako je pozdní fázi těhotenství, „HbA1c Ačkoli praktické zkoušky, která může být měřena bez hladovění se uvádí, že není 100% spolehlivý. " Je třeba poznamenat, že podle pana Darsow, tento nález byl hlášen v již malé studie, které jsou také uvedené v pokynech pro praxi ADA.

Tento nález byl publikován v "Journal of American Medical Association (JAMA)" Února 7 dnů. (HealthDay Zprávy 2 07.05.2017)

http://consumer.healthday.com/diabetes-information-10/misc-diabetes-news-181/sickle-cell-trait-in-blacks- can-překroutit-diabetes zkoušek na výsledky 719436.html

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena