České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Zlepšení riziko srdečních onemocnění je pohyb vzhledem ke zvýšení tepové frekvence u žen

 
a ženy v nebezpečí srdečního onemocnění v důsledku zvýšení tepové frekvence je často srdeční frekvence při zlepšování

odpočinku v pohybu, oběhu, jako jsou srdce a cév že rizika a životní prognózu onemocní v cév (kardiovaskulární choroby) je horší, že se ukázalo, z několika zpráv. Javaid Nauman a jeho kolegové z norského Institute of Technology, University of Natural Sciences, British Medical Journal, že u žen existuje možnost, že riziko zvýšené srdeční frekvence v klidu se zlepšuje s cvičením, "Journal Epidemiol & Community Health" (2010; 64 : 175-181).

5 milionů lidí 18 let follow-up

Nauman a kolegy ze zdravotního průzkumu, který zaregistroval ve věku 20 let nebo starších lidí v Norsku v roce 1984 na 86 let, bez kardiovaskulárního onemocnění MEN 2 deset tisíc extrahovat 4999 lidí a žen 20.000 5089 lidé z údajů bylo provedl prospektivní studii.

Během mediánu 18,2 roků období sledování, úmrtnost 2,566 lidí a žen 1,814 mužů je o kardiovaskulární choroby (kardiovaskulární smrt). Když začnou zvýšení tepové frekvence test během byl zkoumán vliv na kardiovaskulární úmrtí, 18% pro každé zvýšení srdeční frekvence o 10 tepů za minutu u žen mladších 70 let je možno pozorovat statisticky významné zvýšení rizika Bylo to. Podobné vztahy však nebyly pozorovány u žen starších 70 let.

Také 10 tepů u mužů, bylo prokázáno 10% méně než 70 let ve zvýšení tepové frekvence o 1 minutu ke statisticky významnému zvýšení rizika o 11% více než 70 let.


nelze zlepšit potvrzení u mužů

Kromě stupeň pohybu riziko úmrtí na ischemickou chorobu srdeční, jako je infarkt myokardu, byl studován v tepové frekvence, u žen v pohybu, stejná rizika srdečního tepu v porovnání s ženami, které nevyužila bylo zjištěno, že se snížily o stejnou měrou, resp.

Zejména nejčastěji srdeční frekvence impuls byl 1 riziková skupina 1 minuta 61 až 73 tepů, 2,1 krát ischemická choroba srdeční riziko úmrtí ve stejných 88 tepů nebo více skupin, které nemají ve všech pohybech vzhledem k tomu, že bylo, že je nejčastěji stejná 88 tepů nebo více skupin hybnosti byl snížen na 1,37 krát.

Na druhou stranu, bylo provedeno stejnou analýzu u mužů, 1,94 krát hybnost, že mnohé srdeční frekvence je 1 minuta 88 tepů nebo více skupin, stejných 88 tepů nebo více ze skupiny vůbec ne cvičení, jako je 1,37-násobek, Nevykázal výrazný účinek snížení rizika v důsledku rozsahu cvičení.

He et al., zatímco byla hodnocena sama, které by mohly velké a dlouhotrvající sledování, že tep měření bylo jen jednou, jako limit, který byl self-hlášena vyhodnocení hybnosti Zdůrazňuji. Kromě toho body nevykazoval zřetelný vliv cvičení u mužů, jsou analyzovány, „než ženy, nebo ne tam je tendence přeceňovat skutečnou dynamiku“.
(MT Pro publikováno 13. ledna 2010)

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena