České

zdravotnictví

Zdravá znalost Společné nemoci Skupina zdravých lidí Krása a zdraví Řešení pro zdraví

Doporučil kontrolu spánkové apnoe u pacientů s diabetem lékařů (2009.2.5 mě)

 
doporučil kontrolu spánkové apnoe v nemoci odvětvími News /diabetes /lékaři u pacientů s diabetem (02.05.2009 me)

noční chrápání a denní hrnutí pacientů s diabetem 2. typu, které by mohly být obstrukční spánkové apnoe (OSA).

International Diabetes Association (IDF) úloha prevence epidemie síla (specializovaná oddělení), založený na silné důkazy o předběžné studie (vědecké důkazy), lékaři nemají žádné příznaky spánkové apnoe u pacientů s diabetem nebo i pro pacienty spánkové apnoe, která vydala doporučení ke kontrole metabolické onemocnění. Mezinárodní Diabetes Institute (Melbourne, Australia) Jonathan Shaw, Ph.D., vedoucí autor IDF doporučuje docenta je příliš brzy na to říci s zjevné důkazy pro změnu „skutečný zdravotní pole u pacientů s diabetem a spánkové apnoe, vzájemné význam zkoumání chorobných stavů, které téměř jistě“.

spánková apnoe, způsobené z dýchacích cest během spánku je uzavřen, 10 sekund nebo více zástavy dechu mezi chrápání, a to i opakovaně dojít mnohokrát během noci. Pacient je nejen kvalitní spánek je zbaven, vysoký krevní tlak, zvyšuje riziko onemocnění srdce.

4% žen s obstrukční spánkové apnoe je obecná populace, ale představují pouze 2% mužů, mnohem více u pacientů s diabetem. Ve studii publikované v lékařském časopise USA „endokrinní Practice (endokrinní praxe)“ (2008), 7 /srpen problém, 36% pacientů s diabetem 279 lidí typu 2 byly obstrukční spánková apnoe. Muži zvláště citlivé, riziko je menší než 45 let zvýšil více než o třetinu, riziko je na 65 let nebo starší zdvojnásobil. I když pouze 5-8% je méně než 45 let pro ženy, že riziko je 1 se zvyšuje 3 minuty při teplotě 65 let nebo starší. To a hmotnost je těžký, je to, že používáte hodně drog, nestal faktorem předvídat spánkové apnoe, pouze věk a pohlaví byly korelovány.

„být diabetik, je silný vlastnosti, které se stává obstrukční spánkové apnoe, další faktory jsou nízké význam“ bude diskutováno jeden z odborníků. Vzhledem k tomu, k léčení poruch spánku, tak významný vliv na diabetika, že diagnóza spánkové apnoe je důležité. Úspěšnost léčby spánkové apnoe, než ostatní každý jednotlivý léčba, která přispívá k hladiny glukózy v krvi zlepšení pacientova diabetu.

v minulosti výzkumu, ve spánkové apnoe mírné až středně dvakrát tak velké riziko krevní tlak, Těžké bylo zjištěno, že třikrát. Ale odborníci jsou potřeba další výzkum asociovat spánkové apnoe a diabetu. Paul Zimmet, MD, ředitel Mezinárodního institutu diabetu řekl: „Je nutná objasnění mechanismu, lze odvodit přístupu léčby a prevence odtamtud.“ .. (HealthDay News 1.srpna)

http://www.healthday.com/Article.asp?AID=619800 Copyright (C) 2009 ScoutNews, LLC Všechna práva vyhrazena
podíl:
klikněte
(otevře se v novém okně) Podělte se na Twitteru klikněte sdílet
Facebook (otevře se v novém okně) Sdílet na Google+ kliknutím
(nové okno otevřít vás)
v

Home | domácí | zdraví | jídlo | Matka a dítě | styl

Copyright © České zdravotnictví Všechna práva vyhrazena